MUDr. Kateřina Šochová
Rehabilitační centrum Šenov

Super Inductive System

Výkonový indukční systém

   

Super Inductive System je inovativní terapie, jež využívá léčebné účinky elektromagnetického pole o vysoké intenzitě, které pozitivně ovlivňuje lidskou tkáň.

BTL-6000 Super Inductive System - aplikace na krční páteř

Jedná se o perfektní ošetření bolestivých stavů neuromuskulární a kloubně skeletálního systému.

Fokusovaný aplikátor BTL-6000 generuje elektromagnetické pole o intenzitě až 2,5 T, díky kterému je terapie cílená a proniká do hluboko uložených tkání. Geniálně konstruovaný aplikátor umožňuje aplikovat terapii bez přímého kontaktu s kůží a je pohodlný jak pro pacienta, tak i terapeuta.

Se Super Inductive System lze dosáhnout úlevy od bolesti, uvolnění kloubních blokád, podpořit proces hojení zlomenin, relaxovat nebo posílit svalovou tkáň.

SIS (Super Inductive System) je jediná metoda v rehabilitaci - fyzioterapii, kterou lze s efektem aplikovat při akutní bolesti u výhřezu ploténky.

SIS je nejúčinnější metodou v rehabilitaci při inkontinencí žen i mužů, aplikace je přitom snadná, pohodlná a nebolestivá, aplikace probíhá přes oblečení.

Princip terapie

Terapie je založena na interakci mezi elektromagnetickým polem o vysoké intenzitě a lidským tělem.

Elektromagnetické pole je generované cívkou v aplikátoru, neuromuskulární tkáň je depolarizovaná a nastane svalová kontrakce. Super Inductive System je vhodný pro pacienty, kteří trpí neuromuskulární a kloubně skeletální poruchou.

BTL-6000 Super Inductive System - nejčastější indikace

Indikace

Zlomeniny

Zlomenina je stav, ve kterém dochází ke zničení kostní kontinuity. K vyléčení poškozené kosti je potřeba kolem 6 týdnů. Léčebný proces vyžaduje zvýšený přísun krve, který může být docílen díky brzké aplikaci elektromagnetického pole o vysoké intenzitě. SIS zlepšuje cirkulaci krve v postižené oblasti a podporuje mineralizaci chrupavky a remodelaci kosti.

Redukce spasticity

Spasticita je definovaná jako abnormální zvýšení svalového napětí, které obvykle nastane u centrálního motorového poškození, jako je traumatické zranění mozku nebo poškození míchy. Zvýšené svalové napětí je doprovázené svalovou slabostí, která neumožňuje pacientovi se volně pohybovat. Při relaxování spastických svalů a konsekventní stimulace oslabených svalů se Super Inductive System je dosažená svalová balance a snížení spasticity v postižené skupině svalů.

Syndrom karpálního tunelu

Syndrom karpálního tunelu je stav zápěstí způsoben stlačením a otokem středového nervu. Stlačení nervu může mít za následek ztrátu síly uchopení a funkční deficit, který je obvykle doprovázen bolestí a brněním. Pacienti, kteří trpí syndromem karpálního tunelu a jsou léčení pomocí Super Inductive System, pociťují okamžitou úlevu od bolesti a zlepšení síly svalu.

Impingement syndrom

Impingement syndrom je bolestivý stav, který se vyskytuje v rameni nebo kyčelním kloubu. Pacienti popisují bolest, svalové slabosti a ztrátu aktivního pohybu. Díky stimulaci se Super Inductive System v dané oblasti pocítí pacienti značnou úlevu od bolesti a jejich rozsah pohybu se zvyšuje.

Výkonný indukční systém - terapie

Nervová regenerace

je schopnost nervu uzdravit se po zranění. Intenzivní stimulace poškozené nervové tkáně pomocí SIS zvyšuje průtok krve a uvolňuje od bolesti v postižené oblasti.

Facilitace dýchání

je výsledkem dědičné nebo získané nemoci. Stimulace dýchacích svalů se SIS zlepšuje jejich sílu a pacientovi se lépe dýchá.

Výhřez meziobratlové ploténky

SIS může být indikován ve všech stádiích bolestivých stavů, k potlačení bolesti podle různých teorií kontroly bolesti.

Patelární tendinopatie

bolestivé stavy kolene a čéšky, které jsou běžné u atletů. SIS se zaměřuje na požadavky terapie. K efektivnímu řešení tendinopatie je důležité obnovit svalovou balanci a ulevit od bolesti. Přetížené svaly jsou zrelaxované, zatímco bolest šlach je potlačená.

Prevence svalové atrofie

Svalová atrofie, ztráta svalové hmoty, nastane u pacientů přivázaných na lůžko kvůli nemožnosti aktivního pohybu nebo neurologické poruchy. SIS můžeme využít k prevenci atrofie a udržení síly svalu již od časného začátku rehabilitačního procesu.

Myostimulace

Posilování svalu může být provedeno jak k zesílení svalu, tak i k prevenci dalšího zhoršení svalové tkáně.

Videa aplikací SIS

Aplikace BTL-6000 Super Inductive System na YouTube

Výhody terapie

BTL-6000 Super Inductive System - přístroj
 • Velkou výhodou terapie SIS je, že terapie může být provedena bez přímého kontaktu s kůží, může být provedena i přes oblečení.
 • Aplikátor lze snadno umístit na různé části těla.
 • Unikátní technologie přináší okamžitou úlevu, umožňuje rychlý návrat k běžným denním aktivitám. V akutních případech je doporučeno podstoupit 5 terapií a v chronických případech až 10.
 • Terapie je subjektivně příjemná pro pacienta a snadno nastavitelná pro terapeuta.
 • Terapie je bezpečná a bez nežádoucích vedlejších účinků.
 • Terapie nebolí. Co se ošetřované oblasti a parametrů terapie týče, pacient cítí svalovou kontrakci nebo nepatrné napnutí.

SIS (Výkonový indukční systém) umožňuje ovlivnit bolest na všech jejích úrovních, tedy přes Endorfinovou teorii bolesti, Vrátkovou teorii nebo Kódovou teorii bolesti, a to v plném rozsahu frekvencí 2 - 140 Hz

Účinky a indikace Výkonového indukčního systému:
 • Syndrom karpálního tunelu
 • Výhřez meziobratlové ploténky
 • Zlomeniny
 • Akutní a chronické bolesti zad a kloubů,blokády
 • Hojení, svalová relaxace
 • Nervová regenerace
 • Inkontinence
 • Redukce spasticky
 • Stimulace, posilování svalů
 • Facilitace dýchání
 • Prevence svalové atrofie
 • Impingement syndrom
 • Mobilizace páteře a kloubů
 • Patelární tendinopatie
Terapie Super Inductive System není hrazena zdravotními pojišťovnami, ceny aplikací a případná zvýhodnění najdete v ceníku služeb a také v Novinkách.

Akce, Novinky  »

Provoz NZZ po skončení nouzového stavu ČR, AG testy

V případě zájmu zajišťujeme také Antigenní testování na ZP, certifikovanými AG testy i s platným certifikátem EU

Více informací zde.

Super Inductive System (výkonový indukční systém) - moderní a účinná terapie

BTL 6000 Super Inductive System (vykonovy indukcni system)... Řešení akutní i chronické bolesti, blokády, mobilizace páteře a kloubů, stimulace, hojení, svalová relaxace, výhřezy meziobratlové ploténky, nervová regenerace... Jedinečná terapie fyzio, moderní technologie, okamžité výsledky...

Dotazy a objednávky na tel: 596811289, 602544939.

Více najdete také na stránce Super Inductive System nebo také na: https://www.super-inductive-system.cz/

Rázová vlna ESWT - zvýhodněná akce

Nejvýhodnější cena aplikace Rázové vlny v regionu Ostravska - Akce: 550,- Kč za 1 aplikaci.  Nově také léčba halluxů. Nyní nově BTL 5000 - Nejvýkonnější Rázová vlna ESWT

Při současné úhradě balíčku 4 aplikací najednou zvýhodněná Akční cena 1700,-Kč i se vstupním vyšetřením.  Akce na objednávky jen  do 31.3.2022.  Nevztahuje se na Estetickou Rázovou vlnu X-Wave

TR-Therapy - Účinné řešení Vaší bolesti, komplexní fyzioterapie - Akce

Selektivní radiofrekvenční terapie - Tecar - nová vysoce účinná terapie ve zvýhodněné zaváděcí ceně 1250,-Kč za 1 aplikaci, balíček 3 ošetření se zvýhodněním za 3300,-Kč a 4 aplikace za 4200,-Kč... Jedná se o komplexní aktivní ošetření fyzioterapeutem, včetně aplikace TR-T současně s prováděnou manuální terapií a prvky LTV s masážními technikami ... Pouze do 31.3.2022. Doporučuje také Prof. Pavel Kolář, PT, Ph.D.

"Výroční Dárkové poukazy", Benefity, Permanentky FKSP

"Výroční Dárkové poukazy" v zajímavých a zvýhodněných cenách... Možnost vlastní kombinace procedur, platnost poukazů 6 - 12 měsíců... Zajímavý a krásný dárek pro Vaše blízké a přátele v té nejlepší ceně... Široký výběr terapií a masáží... Příklady a výběr poukazů... Zasíláme i elektronicky...

Zdravotní a Sportovní Masáže -"Zvýhodněná Akce Relax"

Využijte uvolnění těla i mysli a přijďte se oprostit od denní únavy... Příjemná a zajímavá akce jen do 31.3.2022, již od 390,- Kč. Účinný program Masáží a Tejpování. Zvýhodněné Baňkování - masážHot Stones - Lávové kameny, Dornova metoda, Breussova masáž, Thajská masáž, Bowenova masáž, Sportovní a rekondiční masáž, Reflexní masáž plosky nohou, Indická masáž hlavy a šíje, Čínská tlaková masáž, Ruční lymfodrenáž,  SM Systém.

Lokální Kryoterapie - léčba chladem - 160°C - Akce

Léčba chladem - 160°C - Lokální kryoterapie je účinná rehabilitační metoda...Rychlé, krátké a účinné ošetření s dlouhotrvajícím efektem, okamžitý účinek metodou bez bolesti...Doporučuje se 3 - 10 aplikací dle stavu...Aplikace 2 - 5 minut.. Využijte akci se zaváděcí cenou 200,-Kč za 1 aplikaci do 5 minut...

FRM - Kolagenové injekce MD - Účinná léčba bolesti

Prokázaná účinná metoda - Fyziologická regulační medicína - KOLAGENOVÉ INJEKCE MD...  Terapie a léčba různých typů bolesti, regenerace a hojení tkání, náprava pohybu... Zvýhodněná cena - Akce pro objednávky jen do 31.3.2022. Vynikající výsledky bez vedlejších účinků...Nově i přípravky Guna a Ortho.

Aqua ThermoJet - Suchá masážní vana - relax masáž, Akční nabídka

Skvělá Antistresová masáž Jedná se o moderní způsob masáže, jehož působením dochází ke snížení svalového napětí, celkovému prokrvení těla, zároveň s příjemným uvolňujícím relaxačním účinkem...Páteř, záda, klouby, svaly, vazy - uvolnění napětí, bolesti, stavů vyčerpání a únavy...Zaváděcí Akční cena 250,-Kč - 15 min, 280,-Kč - 20 min...

AKCE nejen pro ženy a sportovce - Lymfodrenáž (ruční)

Připravili jsme pro Vás skvělou Akční nabídku! Účinná Lymfodrenáž - BTL Lymphastim 6000  za zvýhodněné ceny pro všechny věkové skupiny... Zajímavá Akce na objednávky jen do 31.3.2022... V akci také masáž Lávovými kameny - Hot Stones a Ruční lymfodrenáž.

Nový Paušální poplatek od 1.7.2019

Od 1.7.2019 jsme v našem Rehabilitačním centru zavedli Paušální poplatek - 600,- Kč pro pacienty na klasickou rehabilitaci na ZP...Paušální poplatek je platba za výkony, které jsou v době léčení pacienta poskytnuty a nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Více najdete v Akcích a Novinkách, či v Ceníku...

Zábaly CO2 - Suché uhličité koupele - zvýhodněná Akce

Nová detoxikační metoda pomocí CO2 vede k regeneraci celého těla. Tato metoda je vhodná pro velmi široké spektrum pacientů a potíží. Nyní můžete objednat do 31.3.2022 - zvýhodněná cena u balíčku 5 aplikací - jen za 1600,-Kč... Informujte se u našeho Lékaře RFM, či u našich Fyzioterapeutů.

Lékařská poradna "Sportovní Medicíny"- sportovní rehabilitace

Lékařská poradna pro sportovce a  služby Sportovní medicíny a Rehabilitace, pod záštitou CZECH SOCIETY OF SPORTS MEDICINE. Široký výběr masáží, LTV a fyzikálních terapií, Kinezio Tejp, TR-Therapy, Laser, Rázová vlna, Lokální Kryoterapie, Suchá masážní vana, SIS...Individuální přístup a odb. poradenství

Laserová Sprcha - účinná výkonová terapie...

Využijte Laserovou Sprchu také k léčbě "alopecie" a dalších širokých možností této účinné terapie. Ideální v rehabilitační a sportovní medicíně i ortopedii, neurologii a dermatologii. Klouby, vazy, svaly, bolesti, hojení, záněty, otoky, jizvy, stryje. Široké pokrytí léčené plochy a hluboký průnik do tkáně. Zvýhodněná  Akce. Platí pro objednávky do 31.3.2022.

Rozšíření Provozní doby Rehabilitace a nové Terapie od 1.4.2016

Upozorňujeme pacienty na rozšíření odpol. provozu NZZ a na nové terapie a vybavení moderními přístroji BTL:

Pondělí až Čtvrtek - rozšířen odpolední provoz do 19,00 hodin

Objednávat se pacienti mohou telefonicky, jak k terapiím, masážím a rehabilitaci, tak i ke vstupnímu vyšetření lékařem RFM, kde mohou využít také osobní objednávky přímo v našem NZZ a našich web stránek... Objednání k vyšetření lékařem a k rehabilitaci upřednostňujeme telefonicky - 596811289,  602544939...

Produkty kloubní výživy, MGT přístroje - "Zvýhodněná Akce"

Kvalitní a účinné produkty kloubní výživy britské firmy Pharma-Future Ltd. s českým zastoupením řady Ortho 3000 a H-Protect EnzymeVíce info najdete i na našem webu: Léčiva a Produkty kloubní výživy, nebo u našeho odborného lékaře RFM, MUDr. Kateřiny Šochové. Zvýhodněné ceny produktů jen do 31.3.2022

Zdravotní péče i pro pojištěnce ZPMV ČR - 211

Od 1.10.2012 jsme kromě dalších ZP také smluvním partnerem ZPMV ČR 211... Můžeme tedy nabídnout plnou zdravotní péči i pojištěncům ZPMV ČR... Smluvní zdravotní Pojišťovny