MUDr. Kateřina Šochová
Rehabilitační centrum Šenov

Super Inductive System

Výkonový indukční systém

   

Super Inductive System je inovativní terapie, jež využívá léčebné účinky elektromagnetického pole o vysoké intenzitě, které pozitivně ovlivňuje lidskou tkáň.

Jedná se o perfektní ošetření bolestivých stavů neuromuskulární a kloubně skeletálního systému.

Fokusovaný aplikátor BTL-6000 generuje elektromagnetické pole o intenzitě až 2,5 T, díky kterému je terapie cílená a proniká do hluboko uložených tkání. Geniálně konstruovaný aplikátor umožňuje aplikovat terapii bez přímého kontaktu s kůží a je pohodlný jak pro pacienta, tak i terapeuta.

Se Super Inductive System lze dosáhnout úlevy od bolesti, uvolnění kloubních blokád, podpořit proces hojení zlomenin, relaxovat nebo posílit svalovou tkáň.

Princip terapie

Terapie je založena na interakci mezi elektromagnetickým polem o vysoké intenzitě a lidským tělem.

Elektromagnetické pole je generované cívkou v aplikátoru, neuromuskulární tkáň je depolarizovaná a nastane svalová kontrakce. Super Inductive System je vhodný pro pacienty, kteří trpí neuromuskulární a kloubně skeletální poruchou.

Indikace

Zlomeniny

Zlomenina je stav, ve kterém dochází ke zničení kostní kontinuity. K vyléčení poškozené kosti je potřeba kolem 6 týdnů. Léčebný proces vyžaduje zvýšený přísun krve, který může být docílen díky brzké aplikaci elektromagnetického pole o vysoké intenzitě. SIS zlepšuje cirkulaci krve v postižené oblasti a podporuje mineralizaci chrupavky a remodelaci kosti.

Redukce spasticity

Spasticita je definovaná jako abnormální zvýšení svalového napětí, které obvykle nastane u centrálního motorového poškození, jako je traumatické zranění mozku nebo poškození míchy. Zvýšené svalové napětí je doprovázené svalovou slabostí, která neumožňuje pacientovi se volně pohybovat. Při relaxování spastických svalů a konsekventní stimulace oslabených svalů se Super Inductive System je dosažená svalová balance a snížení spasticity v postižené skupině svalů.

Syndrom karpálního tunelu

Syndrom karpálního tunelu je stav zápěstí způsoben stlačením a otokem středového nervu. Stlačení nervu může mít za následek ztrátu síly uchopení a funkční deficit, který je obvykle doprovázen bolestí a brněním. Pacienti, kteří trpí syndromem karpálního tunelu a jsou léčení pomocí Super Inductive System, pociťují okamžitou úlevu od bolesti a zlepšení síly svalu.

Impingement syndrom

Impingement syndrom je bolestivý stav, který se vyskytuje v rameni nebo kyčelním kloubu. Pacienti popisují bolest, svalové slabosti a ztrátu aktivního pohybu. Díky stimulaci se Super Inductive System v dané oblasti pocítí pacienti značnou úlevu od bolesti a jejich rozsah pohybu se zvyšuje.

Nervová regenerace

je schopnost nervu uzdravit se po zranění. Intenzivní stimulace poškozené nervové tkáně pomocí SIS zvyšuje průtok krve a uvolňuje od bolesti v postižené oblasti.

Facilitace dýchání

je výsledkem dědičné nebo získané nemoci. Stimulace dýchacích svalů se SIS zlepšuje jejich sílu a pacientovi se lépe dýchá.

Výhřez meziobratlové ploténky

SIS může být indikován ve všech stádiích bolestivých stavů, k potlačení bolesti podle různých teorií kontroly bolesti.

Patelární tendinopatie

bolestivé stavy kolene a čéšky, které jsou běžné u atletů. SIS se zaměřuje na požadavky terapie. K efektivnímu řešení tendinopatie je důležité obnovit svalovou balanci a ulevit od bolesti. Přetížené svaly jsou zrelaxované, zatímco bolest šlach je potlačená.

Prevence svalové atrofie

Svalová atrofie, ztráta svalové hmoty, nastane u pacientů přivázaných na lůžko kvůli nemožnosti aktivního pohybu nebo neurologické poruchy. SIS můžeme využít k prevenci atrofie a udržení síly svalu již od časného začátku rehabilitačního procesu.

Myostimulace

Posilování svalu může být provedeno jak k zesílení svalu, tak i k prevenci dalšího zhoršení svalové tkáně.

Výhody terapie

 • Velkou výhodou terapie SIS je, že terapie může být provedena bez přímého kontaktu s kůží, může být provedena i přes oblečení.
 • Aplikátor lze snadno umístit na různé části těla.
 • Unikátní technologie přináší okamžitou úlevu, umožňuje rychlý návrat k běžným denním aktivitám. V akutních případech je doporučeno podstoupit 5 terapií a v chronických případech až 10.
 • Terapie je subjektivně příjemná pro pacienta a snadno nastavitelná pro terapeuta.
 • Terapie je bezpečná a bez nežádoucích vedlejších účinků.
 • Terapie nebolí. Co se ošetřované oblasti a parametrů terapie týče, pacient cítí svalovou kontrakci nebo nepatrné napnutí.

Způsoby tlumení bolesti

ENDORFINOVÁ TEORIE TLUMENÍ BOLESTI

2–10 Hz

Endorfiny jsou endogenní opioidy v lidském těle, které se vylučují v přirozené odpovědi na bolest. Vylučování analgetických opioidů je dosaženo stimulací nervových zakončení díky SIS technologii, která používá frekvenci v rozmezí 2-10 Hz. Nejběžnější indikace jsou chronické stavy (tj. chronická bolest zad nebo chronická bolest kloubů).

VRÁTKOVÁ TEORIE TLUMENÍ BOLESTI

60–100 Hz

Bolest je přenesena do mozkového centra skrz nervová vlákna a nervová zakončení. Tenká nervová vlákna otevřou vrátka a přenesou bolest do mozku. Silná nervová vlákna zavřou vrátka a bolest není přenesena do mozku. Když stimulujeme ošetřovanou oblast se Super Inductive System za použití frekvence mezi 60-100 Hz, tak jsou zasažena silná nervová vlákna. Nejčastější indikací jsou akutní a subakutní stavy (tj. akutní stav po deformaci).

KÓDOVÁ TEORIE TLUMENÍ BOLESTI

120–140 Hz

Bolest prochází jako kódovaná informace skrz periferální nervový systém do mozkového centra, kde je dekodovaná a interpretovaná. Když stimulujeme bolestivé místo se Super Inductive System za použití vysoké frekvence 120-140 Hz, kódovaná informace není interpretovaná jako bolest. Nejčastější indikací jsou subakutní stavy (tj. revmatická artritida).

Účinky a indikace Výkonového indukčního systému:
 • Syndrom karpálního tunelu
 • Výhřez meziobratlové ploténky
 • Zlomeniny
 • Akutní a chronické bolesti zad a kloubů,blokády
 • Hojení, svalová relaxace
 • Nervová regenerace
 • Redukce spasticky
 • Stimulace, posilování svalů
 • Facilitace dýchání
 • Prevence svalové atrofie
 • Impingement syndrom
 • Mobilizace páteře a kloubů
 • Patelární tendinopatie
Terapie Super Inductive System není hrazena zdravotními pojišťovnami, ceny aplikací a případná zvýhodnění najdete v ceníku služeb a také v Novinkách.

Akce, Novinky  »

Provoz NZZ v době nouzového stavu ČR

Více informací zde.

Super Inductive System (výkonový indukční systém) - moderní a účinná terapie

BTL 6000 Super Inductive System (vykonovy indukcni system)... Řešení akutní i chronické bolesti, blokády, mobilizace páteře a kloubů, stimulace, hojení, svalová relaxace, výhřezy meziobratlové ploténky, nervová regenerace... Jedinečná terapie fyzio, moderní technologie, okamžité výsledky... Dotazy a objednávky na tel: 596811289, 602544939... https://www.super-inductive-system.cz/

TR-Therapy - Účinné řešení Vaší bolesti, komplexní fyzioterapie - Jarní Akce

Selektivní radiofrekvenční terapie - Tecar - nová vysoce účinná terapie ve zvýhodněné zaváděcí ceně 1090,-Kč za 1 aplikaci, balíček 4 ošetření se zvýhodněním za 3840,-Kč a 3 aplikace za 2940,-Kč... Jedná se o komplexní aktivní ošetření fyzioterapeutem, včetně aplikace TR-T současně s prováděnou manuální terapií a prvky LTV s masážními technikami ... Pouze do 30.4.2020...Doporučuje také Prof. Pavel Kolář, PT, Ph.D.

Rázová vlna ESWT - "Jarní" zvýhodněná Akce

Nejvýhodnější cena aplikace Rázové vlny v regionu Ostravska - Akce: 490,- Kč za 1 aplikaci.  Nově také léčba halluxů. Nyní nově BTL 5000 - Nejvýkonnější Rázová vlna ESWT

Při současné úhradě balíčku 4 aplikací najednou zvýhodněná Akční cena 1550,-Kč i se vstupním vyšetřením.  Akce na objednávky jen  do 30.4.2020...  Nevztahuje se na Estetickou Rázovou vlnu X-Wave

"Výroční Dárkové poukazy", Benefity, Permanentky FKSP

"Výroční Dárkové poukazy" v zajímavých a zvýhodněných cenách... Možnost vlastní kombinace procedur, platnost poukazů 6 - 12 měsíců... Zajímavý a krásný dárek pro Vaše blízké a přátele v té nejlepší ceně... Široký výběr terapií a masáží... Příklady a výběr poukazů... Zasíláme i elektronicky...

Zdravotní a Sportovní Masáže -"Zvýhodněná Akce Relax"

Využijte uvolnění těla i mysli a přijďte se oprostit od denní únavy... Příjemná a zajímavá Jarní Akce jen do 30.4.2020, již od 370,- Kč... Účinný program Masáží a Tejpování. Zvýhodněné Baňkování - masážHot Stones - Lávové kameny, Dornova metoda, Breussova masáž, Thajská masáž, Bowenova masáž, Sportovní a rekondiční masáž, Reflexní masáž plosky nohou, Indická masáž hlavy a šíje, Čínská tlaková masáž, Ruční lymfodrenáž,  SM Systém.

Lokální Kryoterapie - léčba chladem - 160°C - Akce

Léčba chladem - 160°C - Lokální kryoterapie je účinná rehabilitační metoda...Rychlé, krátké a účinné ošetření s dlouhotrvajícím efektem, okamžitý účinek metodou bez bolesti...Doporučuje se 3 - 10 aplikací dle stavu...Aplikace 2 - 5 minut...Využijte Jarní akci se zaváděcí cenou 150,-Kč za 1 aplikaci do 5 minut...

FRM - Kolagenové injekce MD - Účinná léčba bolesti

Prokázaná účinná metoda - Fyziologická regulační medicína - KOLAGENOVÉ INJEKCE MD...  Terapie a léčba různých typů bolesti, regenerace a hojení tkání, náprava pohybu... Zvýhodněná cena - "Jarní" Akce pro objednávky jen do 30.4.2020. Vynikající výsledky bez vedlejších účinků...Nově i přípravky Guna a Ortho.

Aqua ThermoJet - Suchá masážní vana - relax masáž, Akční nabídka

Skvělá Antistresová masáž Jedná se o moderní způsob masáže, jehož působením dochází ke snížení svalového napětí, celkovému prokrvení těla, zároveň s příjemným uvolňujícím relaxačním účinkem...Páteř, záda, klouby, svaly, vazy - uvolnění napětí, bolesti, stavů vyčerpání a únavy...Zaváděcí Akční cena 250,-Kč - 15 min, 280,-Kč - 20 min...

Nový Paušální poplatek od 1.7.2019

Od 1.7.2019 jsme v našem Rehabilitačním centru zavedli Paušální poplatek - 400,- Kč pro pacienty na klasickou rehabilitaci na ZP...Paušální poplatek je platba za výkony, které jsou v době léčení pacienta poskytnuty a nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Více najdete v Akcích a Novinkách, či v Ceníku...

AKCE nejen pro ženy a sportovce - Lymfodrenáž (ruční)

Připravili jsme pro Vás skvělou Akční nabídku! Účinná Lymfodrenáž - BTL Lymphastim 6000  za zvýhodněné ceny pro všechny věkové skupiny... Zajímavá Akce na objednávky jen do 30.4.2020... V akci také masáž Lávovými kameny - Hot Stones a Ruční lymfodrenáž.

Zábaly CO2 - Suché uhličité koupele - zvýhodněná Akce

Nová detoxikační metoda pomocí CO2 vede k regeneraci celého těla. Tato metoda je vhodná pro velmi široké spektrum pacientů a potíží. Nyní můžete objednat do 30.4.2020 - Jarní zvýhodněná cena u balíčku 5 aplikací - jen za 1499,-Kč... Informujte se u našeho Lékaře RFM, či u našich Fyzioterapeutů...

Lékařská poradna "Sportovní Medicíny"- sportovní rehabilitace

Lékařská poradna pro sportovce a  služby Sportovní medicíny a Rehabilitace, pod záštitou CZECH SOCIETY OF SPORTS MEDICINE. Široký výběr masáží, LTV a fyzikálních terapií, Kinezio Tejp, TR-Therapy, Laser, Rázová vlna, Lokální Kryoterapie, Suchá masážní vana, SIS...Individuální přístup a odb. poradenství

Laserová Sprcha - účinná výkonová terapie...

Využijte Laserovou Sprchu také k léčbě "alopecie" a dalších širokých možností této účinné terapie... Ideální v rehabilitační a sportovní medicíně i ortopedii, neurologii a dermatologii...Klouby, vazy, svaly, bolesti, hojení, záněty, otoky, jizvy, stryje...Široké pokrytí léčené plochy a hluboký průnik do tkáně... Zvýhodněná  "Jarní" Akce... Platí pro objednávky do 30.4.2020...

Rozšíření Provozní doby Rehabilitace a nové Terapie od 1.4.2016

Upozorňujeme pacienty na rozšíření odpol. provozu NZZ a na nové terapie a vybavení moderními přístroji BTL:

Pondělí až Čtvrtek - rozšířen odpolední provoz do 19,00 hodin

Objednávat se pacienti mohou telefonicky, jak k terapiím, masážím a rehabilitaci, tak i ke vstupnímu vyšetření lékařem RFM, kde mohou využít také osobní objednávky přímo v našem NZZ a našich web stránek... Objednání k vyšetření lékařem a k rehabilitaci upřednostňujeme telefonicky - 596811289,  602544939...

Produkty kloubní výživy, MGT přístroje - "Zvýhodněná Akce"

Kvalitní a účinné produkty kloubní výživy britské firmy Pharma-Future Ltd. s českým zastoupením řady Ortho 3000 a H-Protect EnzymeVíce info najdete i na našem webu: Léčiva a Produkty kloubní výživy, nebo u našeho odborného lékaře RFM, MUDr. Kateřiny Šochové. Zvýhodněné ceny produktů jen do 30.4.2020

Zdravotní péče i pro pojištěnce ZPMV ČR - 211

Od 1.10.2012 jsme kromě dalších ZP také smluvním partnerem ZPMV ČR 211... Můžeme tedy nabídnout plnou zdravotní péči i pojištěncům ZPMV ČR... Smluvní zdravotní Pojišťovny