MUDr. Kateřina Šochová
Rehabilitační centrum Šenov

BTL 6000 TR-Therapy

Selektivní radiofrekvenční terapie - Tecar

AKCE    

Selektivní radiofrekvenční terapie přináší novou koncepci, která umožňuje efektivní kombinaci jedinečných schopností terapeuta s fyzikální modalitou. Účinek léčby se prostřednictvím tohoto současného působení výrazně lepší a terapie přináší okamžité a dlouhodobé výsledky.

BTL-6000 TR-Therapy - nejčastější indikace

BTL-6000 TR-Therapy přenáší vysokofrekvenční elektromagnetickou energii tělesnou tkání a vytváří tak selektivní tkáňovou hypertermii.

Bylo vědecky prokázáno, že přináší takové terapeutické účinky, jako je okamžité a výrazné snížení bolesti, uvolnění hypertonických svalů, redukce otoků a podpora regenerace a hojení tkáně.

Mezi nejčastější indikace patří: lokální svalové křeče, spoušťové body, bolesti svalů, záněty šlach, bolesti krční páteře a poúrazové otoky.

Dvě různé elektrody (kapacitní a rezistivní) selektivní radiofrekvenční terapie poskytují přesnou a účinnou léčbu na jakékoliv úrovni tkáně. Kapacitní elektroda se zaměřuje na léčbu svalových vrstev. Rezistivní elektroda působí zase na tkáň s vyšší impedancí, jako jsou svalové úpony, šlachy a povrch kostí.

Kapacitní režim BTL-6000 TR-Therapy - kapacitní režim
Rezístivní režim BTL-6000 TR-Therapy - rezistivní režim

Pro ideální průběh terapie je přístroj vybaven jedinečnou technologií Dynamic Impedance Control™, která vyhodnocuje impedanci tkáně a optimalizuje dodávaný výkon na konkrétním místě aplikace. Dynamic Impedance Control™ maximalizuje efektivní dávku energie bez rizika lokálního přetížení pokožky pacienta pod elektrodou.

Lokální hypertermie léčené oblasti je patrná z termálních snímků pořízených infračervenou kamerou bezprostředně po terapii. Je způsobená vazodilatací, která je jedním z účinků této terapie.

BTL-6000 TR-Therapy - cervikotorakální bolest
Cervikotorakální bolest
BTL-6000 TR-Therapy - epikondylitida
Epikondylitida

Efekty terapie

Uvolnění hypertonických svalů

Přesný a zacílený účinek radiofrekvenční terapie na hypertonická svalová vlákna způsobuje jejich okamžité uvolnění. Účinek myorelaxace je primárně založen na vazodilataci, která nastává okamžitě v průběhu terapie a vede k zvýšení dodávek živin do tkáně.

Regenerace a hojení tkáně

Zlepšení tkáňového metabolismu je přirozený a cenný sekundární účinek léčby. Vede k rychlejšímu hojení poraněné měkké tkáně a k rychlejší resorpci hematomů po zranění.

Redukce otoku

Dochází k zvětšení průřezu arteriol a uvolnění prekapilárních sfinkterů, což způsobuje lepší lokální prokrvení. To vede ke zvýšení lymfatických procesů (drenáž) a následně i ke zmenšení otoku.

Úleva od bolesti

Klíčovým účinkem selektivní radiofrekvenční terapie je úleva od bolesti způsobená uvolněním svalů, redukcí otoku a regenerací i hojením tkáně.

Reference

Nyní můžete vyzkoušet stejnou péči jako hokejový tým Rytíři Kladno nebo lyžařka Šárka Strachová. Přístroj doporučuje také odborník rehabilitační medicíny Prof. Pavel Kolář, PT, Ph.D., který jej využívá jak u sportovců tak i u běžných pacientů s pohybovými potížemi.

Rytíři Kladno

Rytíři Kladno

hokejový tým

Hokejový tým Rytíři Kladno je jedním z nejproduktivnějších českých klubů, vedený vrcholovými hráči NHL a je považován za kolébku profesionálních hokejistů všech dob. Vedení klubu a jeho tým užívají TR-Therapy.

Pavel Kolář

Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.

odborník rehabilitační medicíny

„BTL-6000 TR-Therapy je přístroj, který využíváme jednak pro akutní, ale i chronické obtíže pohybového systému, hlavně muskuloligamentózního.“

Šárka Strachová

Šárka Strachová

lyžařka

„Je nezbytné dbát na regeneraci a hlavně na prevenci, aby k úrazům vůbec nedocházelo. Z fyzioterapií BTL velmi využíváme rázovou vlnu, vysokovýkonový laser nebo TR-Therapy.“

Techniky selektivní radiofrekvenční terapie

BTL-6000 TR-Therapy - masážní technika

Masážní technika TR-Therapy

Selektivní radiofrekvenční terapie v kombinaci s technikami měkké tkáně zvyšuje terapeutický účinek zvýšením průtoku krve, která do léčené tkáně přináší větší množství živin, kyslíku a obranných látek. Tato kombinace, která se používá u reflexivně způsobené svalové hypertonie, vede k rychlejšímu a snadnějšímu odstranění obtíží.

BTL-6000 TR-Therapy - technika pasivního pohybu

Technika pasivního pohybu TR-Therapy

Selektivní radiofrekvenční terapie pomáhá zmírňovat spoušťové body a svalový hypertonus, které brání znovunabytí plného kloubního pohybu. Použití selektivní radiofrekvenční terapie v kombinaci s pasivním protažením zkrácených struktur vede například k úlevě a okamžitému rozšíření rozsahu pohybu v daném úseku.

BTL-6000 TR-Therapy - technika svalové aktivace

Technika svalové aktivace TR-Therapy

Kombinace selektivní radiofrekvenční terapie a izometrické nebo izotonické svalové kontrakce koncentruje hypertermii do stažených svalů. Dodávaná radiofrekvenční energie tato vlákna uvolňuje a vede k jejich opětovnému začlenění do svalové souhry.

Nejčastější aplikace - VIDEA

Bolest bederní páteře

Bolesti zad patří k deseti nejčastějším příčinám návštěvy lékaře u dospělých. S bolestmi zad se někdy setkalo až 80 % dospělé populace, a tak již můžeme hovořit v podstatě o civilizačním onemocnění spojeným s moderním způsobem života. Nejvíce problematickou oblastí zad je bederní páteř, jejíž bolesti pramení nejčastěji z nerovnovážného zatěžování svalů páteře, které jako celek slouží ke stabilizaci trupu.

Syndrom karpálního tunelu

BTL-6000 TR-Therapy nabízí řešení pro léčbu syndromu karpálního tunelu. Syndrom karpálního tunelu (latinsky syndroma canalis carpi) je tzv. útlakový syndrom. Způsobuje ho postižení či poškození středního nervu (nervus medianus) v karpálním tunelu. Tlakové poškození může vzniknout např. po úrazu zápěstí, zánětu šlach a vazů v této oblasti nebo poslední dobou častým chronickým přetížením zápěstí při nevhodné ergonomii práce s počítačem.

Syndrom zmrzlého ramene

Selektivní radiofrekvenční terapie v kombinaci s technikami měkké tkáně zvyšuje terapeutický účinek zvýšením průtoku krve, která do léčené tkáně přináší větší množství živin, kyslíku a obranných látek. Tato kombinace, která se používá u reflexivně způsobené svalové hypertonie, vede k rychlejšímu a snadnějšímu odstranění obtíží.

Spoušťové body v oblasti krční páteře

Selektivní radiofrekvenční terapie pomáhá zmírňovat spoušťové body a svalový hypertonus, které brání znovunabytí plného kloubního pohybu. Použití selektivní radiofrekvenční terapie v kombinaci s pasivním protažením zkrácených struktur vede například k úlevě a okamžitému rozšíření rozsahu pohybu v daném úseku.

Účinky a indikace TR-Therapy:
 • achillodynie
 • analgézie
 • artritida - revmatoidní
 • artróza
 • Bechtěrevova nemoc
 • cervikalgie
 • cervikobrachiální syndrom
 • cervikokraniální syndrom
 • coxalgie a coxartróza
 • Dupuytrenova kontraktura
 • epikondylitida
 • gonalgie
 • gonartróza
 • impingement syndrom
 • lumbalgie
 • lumbosakrální syndrom
 • metatarsalgie
 • myalgie
 • patní ostruha
 • sakralgie
 • spoušťové body - hloubkové
 • spoušťové body - povrchové
 • svalová regenerace
 • svalová relaxace
 • syndrom karpálního tunelu
 • syndrom zmrzlého ramene
 • tendinitida
 • thorakalgie
 • trofotropní efekt
 • vertebrogenní algický syndrom
Terapie BTL 6000 TR-Therapy není hrazena zdravotními pojišťovnami, ceny aplikací a případná zvýhodnění najdete v ceníku služeb a také v Novinkách.

Akce, Novinky  »

Provoz NZZ po skončení nouzového stavu ČR, AG testy

V případě zájmu zajišťujeme také Antigenní testování na ZP, certifikovanými AG testy i s platným certifikátem EU

Více informací zde.

Super Inductive System (výkonový indukční systém) - moderní a účinná terapie

BTL 6000 Super Inductive System (vykonovy indukcni system)... Řešení akutní i chronické bolesti, blokády, mobilizace páteře a kloubů, stimulace, hojení, svalová relaxace, výhřezy meziobratlové ploténky, nervová regenerace... Jedinečná terapie fyzio, moderní technologie, okamžité výsledky...

Dotazy a objednávky na tel: 596811289, 602544939.

Více najdete také na stránce Super Inductive System nebo také na: https://www.super-inductive-system.cz/

Rázová vlna ESWT - zvýhodněná akce

Nejvýhodnější cena aplikace Rázové vlny v regionu Ostravska - Akce: 550,- Kč za 1 aplikaci.  Nově také léčba halluxů. Nyní nově BTL 5000 - Nejvýkonnější Rázová vlna ESWT

Při současné úhradě balíčku 4 aplikací najednou zvýhodněná Akční cena 1700,-Kč i se vstupním vyšetřením.  Akce na objednávky jen  do 31.3.2022.  Nevztahuje se na Estetickou Rázovou vlnu X-Wave

TR-Therapy - Účinné řešení Vaší bolesti, komplexní fyzioterapie - Akce

Selektivní radiofrekvenční terapie - Tecar - nová vysoce účinná terapie ve zvýhodněné zaváděcí ceně 1250,-Kč za 1 aplikaci, balíček 3 ošetření se zvýhodněním za 3300,-Kč a 4 aplikace za 4200,-Kč... Jedná se o komplexní aktivní ošetření fyzioterapeutem, včetně aplikace TR-T současně s prováděnou manuální terapií a prvky LTV s masážními technikami ... Pouze do 31.3.2022. Doporučuje také Prof. Pavel Kolář, PT, Ph.D.

"Výroční Dárkové poukazy", Benefity, Permanentky FKSP

"Výroční Dárkové poukazy" v zajímavých a zvýhodněných cenách... Možnost vlastní kombinace procedur, platnost poukazů 6 - 12 měsíců... Zajímavý a krásný dárek pro Vaše blízké a přátele v té nejlepší ceně... Široký výběr terapií a masáží... Příklady a výběr poukazů... Zasíláme i elektronicky...

Zdravotní a Sportovní Masáže -"Zvýhodněná Akce Relax"

Využijte uvolnění těla i mysli a přijďte se oprostit od denní únavy... Příjemná a zajímavá akce jen do 31.3.2022, již od 390,- Kč. Účinný program Masáží a Tejpování. Zvýhodněné Baňkování - masážHot Stones - Lávové kameny, Dornova metoda, Breussova masáž, Thajská masáž, Bowenova masáž, Sportovní a rekondiční masáž, Reflexní masáž plosky nohou, Indická masáž hlavy a šíje, Čínská tlaková masáž, Ruční lymfodrenáž,  SM Systém.

Lokální Kryoterapie - léčba chladem - 160°C - Akce

Léčba chladem - 160°C - Lokální kryoterapie je účinná rehabilitační metoda...Rychlé, krátké a účinné ošetření s dlouhotrvajícím efektem, okamžitý účinek metodou bez bolesti...Doporučuje se 3 - 10 aplikací dle stavu...Aplikace 2 - 5 minut.. Využijte akci se zaváděcí cenou 200,-Kč za 1 aplikaci do 5 minut...

FRM - Kolagenové injekce MD - Účinná léčba bolesti

Prokázaná účinná metoda - Fyziologická regulační medicína - KOLAGENOVÉ INJEKCE MD...  Terapie a léčba různých typů bolesti, regenerace a hojení tkání, náprava pohybu... Zvýhodněná cena - Akce pro objednávky jen do 31.3.2022. Vynikající výsledky bez vedlejších účinků...Nově i přípravky Guna a Ortho.

Aqua ThermoJet - Suchá masážní vana - relax masáž, Akční nabídka

Skvělá Antistresová masáž Jedná se o moderní způsob masáže, jehož působením dochází ke snížení svalového napětí, celkovému prokrvení těla, zároveň s příjemným uvolňujícím relaxačním účinkem...Páteř, záda, klouby, svaly, vazy - uvolnění napětí, bolesti, stavů vyčerpání a únavy...Zaváděcí Akční cena 250,-Kč - 15 min, 280,-Kč - 20 min...

AKCE nejen pro ženy a sportovce - Lymfodrenáž (ruční)

Připravili jsme pro Vás skvělou Akční nabídku! Účinná Lymfodrenáž - BTL Lymphastim 6000  za zvýhodněné ceny pro všechny věkové skupiny... Zajímavá Akce na objednávky jen do 31.3.2022... V akci také masáž Lávovými kameny - Hot Stones a Ruční lymfodrenáž.

Nový Paušální poplatek od 1.7.2019

Od 1.7.2019 jsme v našem Rehabilitačním centru zavedli Paušální poplatek - 600,- Kč pro pacienty na klasickou rehabilitaci na ZP...Paušální poplatek je platba za výkony, které jsou v době léčení pacienta poskytnuty a nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Více najdete v Akcích a Novinkách, či v Ceníku...

Zábaly CO2 - Suché uhličité koupele - zvýhodněná Akce

Nová detoxikační metoda pomocí CO2 vede k regeneraci celého těla. Tato metoda je vhodná pro velmi široké spektrum pacientů a potíží. Nyní můžete objednat do 31.3.2022 - zvýhodněná cena u balíčku 5 aplikací - jen za 1600,-Kč... Informujte se u našeho Lékaře RFM, či u našich Fyzioterapeutů.

Lékařská poradna "Sportovní Medicíny"- sportovní rehabilitace

Lékařská poradna pro sportovce a  služby Sportovní medicíny a Rehabilitace, pod záštitou CZECH SOCIETY OF SPORTS MEDICINE. Široký výběr masáží, LTV a fyzikálních terapií, Kinezio Tejp, TR-Therapy, Laser, Rázová vlna, Lokální Kryoterapie, Suchá masážní vana, SIS...Individuální přístup a odb. poradenství

Laserová Sprcha - účinná výkonová terapie...

Využijte Laserovou Sprchu také k léčbě "alopecie" a dalších širokých možností této účinné terapie. Ideální v rehabilitační a sportovní medicíně i ortopedii, neurologii a dermatologii. Klouby, vazy, svaly, bolesti, hojení, záněty, otoky, jizvy, stryje. Široké pokrytí léčené plochy a hluboký průnik do tkáně. Zvýhodněná  Akce. Platí pro objednávky do 31.3.2022.

Rozšíření Provozní doby Rehabilitace a nové Terapie od 1.4.2016

Upozorňujeme pacienty na rozšíření odpol. provozu NZZ a na nové terapie a vybavení moderními přístroji BTL:

Pondělí až Čtvrtek - rozšířen odpolední provoz do 19,00 hodin

Objednávat se pacienti mohou telefonicky, jak k terapiím, masážím a rehabilitaci, tak i ke vstupnímu vyšetření lékařem RFM, kde mohou využít také osobní objednávky přímo v našem NZZ a našich web stránek... Objednání k vyšetření lékařem a k rehabilitaci upřednostňujeme telefonicky - 596811289,  602544939...

Produkty kloubní výživy, MGT přístroje - "Zvýhodněná Akce"

Kvalitní a účinné produkty kloubní výživy britské firmy Pharma-Future Ltd. s českým zastoupením řady Ortho 3000 a H-Protect EnzymeVíce info najdete i na našem webu: Léčiva a Produkty kloubní výživy, nebo u našeho odborného lékaře RFM, MUDr. Kateřiny Šochové. Zvýhodněné ceny produktů jen do 31.3.2022

Zdravotní péče i pro pojištěnce ZPMV ČR - 211

Od 1.10.2012 jsme kromě dalších ZP také smluvním partnerem ZPMV ČR 211... Můžeme tedy nabídnout plnou zdravotní péči i pojištěncům ZPMV ČR... Smluvní zdravotní Pojišťovny