MUDr. Kateřina Šochová
Rehabilitační centrum Šenov

Viscerální terapie

Viscerální manipulace

AKCE    

Viscerální terapie je nový druh terapie, který se zabývá cíleným ošetřením vnitřních orgánů a jejich závěsných aparátů, léčbou funkčních poruch vnitřních orgánů a léčbou onemocnění kloubů, páteře a mnoha dalších, která mají souvislost s vnitřními orgány. Jde o jemnou a relativně hloubkovou léčbu tkání.

Pro zdraví je důležitý vztah mezi orgány (viscera) a strukturou těla (svaly, membrány, fascie a kosti). Pokud orgány nemohou být v harmonickém pohybu s okolní strukturou, dochází k napětí, adhezi nebo posunutí, to působí na ostatní orgány a tím vznikají různá onemocnění a dysfunkce.

Omezení pohyblivosti v oblasti fascií může mít mnoho příčin: Viscerální terapie
 • zánět tkáně způsobený infekcí
 • přímé trauma
 • pooperační komplikace
 • opakovaný nevhodný pohyb
 • stres
 • špatné držení těla
 • vliv zevního prostředí
 • a další.

Při následném hojení tkáně vzniká jizva. Může se také vyvinout adheze (slepení) − oblast, v níž jsou vlákna tkáně vysušena, takže se změní jejich uspořádání. Tímto způsobem zranění tělo poznamenává a může funkci tkání ovlivňovat i dlouho po úrazu (operaci, zánětu atd.). Tato oblast má kvůli změněné struktuře menší pohyblivost, následkem čehož mohou v okolních tkáních dojít k sekundárním funkčním změnám a obtížím, které mohou být odstraněny pouze uvolněním oblasti primárního omezení. Z tohoto důvodu se viscerální manipulace nezaměřuje pouze na místo bolesti a symptomy, ale vyšetřuje celé tělo a hledá hlavní příčinu napětí a nerovnováhy.

Viscerální terapie Viscerální manipulace slouží jak k terapii, tak i k diagnostice. Vychází z toho, že zdravé orgány mají fyziologický pohyb. A to vzájemný pohyb díky serózním membránám obalujících orgány, ale i díky fasciím, vazům a ostatním tkáním. Fyziologický pohyb je daný nervovým systémem (motorickým = kosterní svalstvo, autonomním = pohyb bránice, srdce a peristaltický pohyb), kraniosakrálním rytmem a viscerální motilitou. Fyziologický kraniosakrální rytmus má 8-12 cyklů/min. a viscerální motilita má 7-8 cyklů/min. Ve viscerální terapii nás zajímá viscerální mobilita - pohyb samotného orgánu, ale také jeho vliv na okolní struktury. Všímáme si tahu, teploty, rytmu.

Páteř, klouby, svaly a vnitřní orgány se vzájemně ovlivňují. Pro terapii je, proto důležité zaměřit se, jak na ošetření facií, svalů, kloubů, ale také na ošetření vnitřních orgánů a jejich závěsného aparátu. Jen tak může být terapie komplexní.

Dlouhodobé bolesti ramene mohou být například způsobeny problémem v oblasti jater nebo žaludku. 1 až 2 ošetření viscerální manipulací pak pacientovi zajistí úlevu.

Doporučené Indikace:
 • Muskuloskeletální obtíže (akutní i chronické bolesti zad, skolióza, spondylolistéza, degenerativní onemocnění páteře a kloubů, onemocnění periferních kloubů, zmrzlé rameno, tenisový loket, syndrom karpálního tunelu, bolesti krční páteře po autonehodě, sportovní úrazy)
 • Žaludeční a střevní poruchy (kolika, žaludeční vředy, gastritida, vředy dvanácterníku, hemoroidy, zácpy, trávící obtíže)
 • Bolesti jater, žlučníku, slinivky (kameny v játrech a žlučníku, cholecystitida, pankreatitida, neinzulínová cukrovka). Rehabilitace pacientů po odstranění žlučníku
 • Ledvinové poruchy (močové kameny, pyelonefritida, bolesti močového měchýře, inkontinence, cystitidy)
 • Pokles vnitřních orgánů (u žen zejména močového měchýře po porodech)
 • Prostatitida, impotence, bolesti pohlavních orgánů
 • Gynekologická onemocnění (poruchy menstruačního cyklu, bolestivá menstruace, chronické pánevní bolesti, polycystóza, záněty podvěsků, pokles a ohnutí dělohy, jizvy po císařském řezu a jiných gynekologických operacích)
 • Kožní onemocnění (neurodermatitidy, uhrovitost atd.)
 • Kardiovaskulární onemocnění, rehabilitace po srdečním infarktu a mozkových příhodách
 • Bolesti ucha, krku a nosu
 • Osteochondróza páteře s nejrůznějšími projevy v krčním, hrudním i křížové úseku. Rehabilitace pacientů s poruchami opěrného a pohybového aparátu (artrózy, skoliózy, skřípnuté nervy, roztažení, bolesti)
 • Záněty míšních kořenů
 • Bolesti hlavy, migrény, poruchy prokrvení mozku
 • Bolesti dýchacích cest (chronické bronchitidy, bronchiální astma, bolesti na hrudi)
 • Kýly
 • Podpora zvýšení imunity (ošetření střev, sleziny a brzlíku)
Viscerální terapie Viscerální terapie
Kontraindikace:
 • akutní zánět (mimo akutní zánět močového měchýře – v tomto případě přináší ošetření viscerální terapií velkou úlevu)
 • rakovina
 • velká bolest
 • aneurisma aorty
 • akutní trombózy
 • horečnatá onemocnění
Terapie Viscerální terapie není hrazena zdravotními pojišťovnami, ceny aplikací a případná zvýhodnění najdete v ceníku služeb a také v Novinkách.

Akce, Novinky  »

Provoz NZZ po skončení nouzového stavu ČR, AG testy

V případě zájmu zajišťujeme také Antigenní testování na ZP, certifikovanými AG testy i s platným certifikátem EU

Více informací zde.

Super Inductive System (výkonový indukční systém) - moderní a účinná terapie

BTL 6000 Super Inductive System (vykonovy indukcni system)... Řešení akutní i chronické bolesti, blokády, mobilizace páteře a kloubů, stimulace, hojení, svalová relaxace, výhřezy meziobratlové ploténky, nervová regenerace... Jedinečná terapie fyzio, moderní technologie, okamžité výsledky...

Dotazy a objednávky na tel: 596811289, 602544939.

Více najdete také na stránce Super Inductive System nebo také na: https://www.super-inductive-system.cz/

Rázová vlna ESWT - zvýhodněná akce

Nejvýhodnější cena aplikace Rázové vlny v regionu Ostravska - Akce: 550,- Kč za 1 aplikaci.  Nově také léčba halluxů. Nyní nově BTL 5000 - Nejvýkonnější Rázová vlna ESWT

Při současné úhradě balíčku 4 aplikací najednou zvýhodněná Akční cena 1700,-Kč i se vstupním vyšetřením.  Akce na objednávky jen  do 31.3.2022.  Nevztahuje se na Estetickou Rázovou vlnu X-Wave

TR-Therapy - Účinné řešení Vaší bolesti, komplexní fyzioterapie - Akce

Selektivní radiofrekvenční terapie - Tecar - nová vysoce účinná terapie ve zvýhodněné zaváděcí ceně 1250,-Kč za 1 aplikaci, balíček 3 ošetření se zvýhodněním za 3300,-Kč a 4 aplikace za 4200,-Kč... Jedná se o komplexní aktivní ošetření fyzioterapeutem, včetně aplikace TR-T současně s prováděnou manuální terapií a prvky LTV s masážními technikami ... Pouze do 31.3.2022. Doporučuje také Prof. Pavel Kolář, PT, Ph.D.

"Výroční Dárkové poukazy", Benefity, Permanentky FKSP

"Výroční Dárkové poukazy" v zajímavých a zvýhodněných cenách... Možnost vlastní kombinace procedur, platnost poukazů 6 - 12 měsíců... Zajímavý a krásný dárek pro Vaše blízké a přátele v té nejlepší ceně... Široký výběr terapií a masáží... Příklady a výběr poukazů... Zasíláme i elektronicky...

Zdravotní a Sportovní Masáže -"Zvýhodněná Akce Relax"

Využijte uvolnění těla i mysli a přijďte se oprostit od denní únavy... Příjemná a zajímavá akce jen do 31.3.2022, již od 390,- Kč. Účinný program Masáží a Tejpování. Zvýhodněné Baňkování - masážHot Stones - Lávové kameny, Dornova metoda, Breussova masáž, Thajská masáž, Bowenova masáž, Sportovní a rekondiční masáž, Reflexní masáž plosky nohou, Indická masáž hlavy a šíje, Čínská tlaková masáž, Ruční lymfodrenáž,  SM Systém.

Lokální Kryoterapie - léčba chladem - 160°C - Akce

Léčba chladem - 160°C - Lokální kryoterapie je účinná rehabilitační metoda...Rychlé, krátké a účinné ošetření s dlouhotrvajícím efektem, okamžitý účinek metodou bez bolesti...Doporučuje se 3 - 10 aplikací dle stavu...Aplikace 2 - 5 minut.. Využijte akci se zaváděcí cenou 200,-Kč za 1 aplikaci do 5 minut...

FRM - Kolagenové injekce MD - Účinná léčba bolesti

Prokázaná účinná metoda - Fyziologická regulační medicína - KOLAGENOVÉ INJEKCE MD...  Terapie a léčba různých typů bolesti, regenerace a hojení tkání, náprava pohybu... Zvýhodněná cena - Akce pro objednávky jen do 31.3.2022. Vynikající výsledky bez vedlejších účinků...Nově i přípravky Guna a Ortho.

Aqua ThermoJet - Suchá masážní vana - relax masáž, Akční nabídka

Skvělá Antistresová masáž Jedná se o moderní způsob masáže, jehož působením dochází ke snížení svalového napětí, celkovému prokrvení těla, zároveň s příjemným uvolňujícím relaxačním účinkem...Páteř, záda, klouby, svaly, vazy - uvolnění napětí, bolesti, stavů vyčerpání a únavy...Zaváděcí Akční cena 250,-Kč - 15 min, 280,-Kč - 20 min...

AKCE nejen pro ženy a sportovce - Lymfodrenáž (ruční)

Připravili jsme pro Vás skvělou Akční nabídku! Účinná Lymfodrenáž - BTL Lymphastim 6000  za zvýhodněné ceny pro všechny věkové skupiny... Zajímavá Akce na objednávky jen do 31.3.2022... V akci také masáž Lávovými kameny - Hot Stones a Ruční lymfodrenáž.

Nový Paušální poplatek od 1.7.2019

Od 1.7.2019 jsme v našem Rehabilitačním centru zavedli Paušální poplatek - 600,- Kč pro pacienty na klasickou rehabilitaci na ZP...Paušální poplatek je platba za výkony, které jsou v době léčení pacienta poskytnuty a nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Více najdete v Akcích a Novinkách, či v Ceníku...

Zábaly CO2 - Suché uhličité koupele - zvýhodněná Akce

Nová detoxikační metoda pomocí CO2 vede k regeneraci celého těla. Tato metoda je vhodná pro velmi široké spektrum pacientů a potíží. Nyní můžete objednat do 31.3.2022 - zvýhodněná cena u balíčku 5 aplikací - jen za 1600,-Kč... Informujte se u našeho Lékaře RFM, či u našich Fyzioterapeutů.

Lékařská poradna "Sportovní Medicíny"- sportovní rehabilitace

Lékařská poradna pro sportovce a  služby Sportovní medicíny a Rehabilitace, pod záštitou CZECH SOCIETY OF SPORTS MEDICINE. Široký výběr masáží, LTV a fyzikálních terapií, Kinezio Tejp, TR-Therapy, Laser, Rázová vlna, Lokální Kryoterapie, Suchá masážní vana, SIS...Individuální přístup a odb. poradenství

Laserová Sprcha - účinná výkonová terapie...

Využijte Laserovou Sprchu také k léčbě "alopecie" a dalších širokých možností této účinné terapie. Ideální v rehabilitační a sportovní medicíně i ortopedii, neurologii a dermatologii. Klouby, vazy, svaly, bolesti, hojení, záněty, otoky, jizvy, stryje. Široké pokrytí léčené plochy a hluboký průnik do tkáně. Zvýhodněná  Akce. Platí pro objednávky do 31.3.2022.

Rozšíření Provozní doby Rehabilitace a nové Terapie od 1.4.2016

Upozorňujeme pacienty na rozšíření odpol. provozu NZZ a na nové terapie a vybavení moderními přístroji BTL:

Pondělí až Čtvrtek - rozšířen odpolední provoz do 19,00 hodin

Objednávat se pacienti mohou telefonicky, jak k terapiím, masážím a rehabilitaci, tak i ke vstupnímu vyšetření lékařem RFM, kde mohou využít také osobní objednávky přímo v našem NZZ a našich web stránek... Objednání k vyšetření lékařem a k rehabilitaci upřednostňujeme telefonicky - 596811289,  602544939...

Produkty kloubní výživy, MGT přístroje - "Zvýhodněná Akce"

Kvalitní a účinné produkty kloubní výživy britské firmy Pharma-Future Ltd. s českým zastoupením řady Ortho 3000 a H-Protect EnzymeVíce info najdete i na našem webu: Léčiva a Produkty kloubní výživy, nebo u našeho odborného lékaře RFM, MUDr. Kateřiny Šochové. Zvýhodněné ceny produktů jen do 31.3.2022

Zdravotní péče i pro pojištěnce ZPMV ČR - 211

Od 1.10.2012 jsme kromě dalších ZP také smluvním partnerem ZPMV ČR 211... Můžeme tedy nabídnout plnou zdravotní péči i pojištěncům ZPMV ČR... Smluvní zdravotní Pojišťovny